Strapo

Miesto: Bratislava/SLOVAK REP.
Booking: Zabookuj !

Info:

2006: V januári mladý ešte len 16 ročný freestyler Strapo vyhráva celoslovenský Freestyle battle s názvom Bombaklad. Po prvom úspechu prichádza na rad februárové víťazstvo na Bratislavskej kvalifikácii na populárny ArtAttack Freestyle Battle 2006. V máji 2006 sa už 17 ročný Strapo stáva po menách Čistychov a Kaidžas v poradí tretí kráľ slovenského ArtAttack Freestyle Battle. Strapo začína cestovať po rôznych hip hop akciách na Slovensku aj v Čechách a odohráva približne 15 koncertov v zložení Strapo, Chutkass a DJ Spinhandz.

2007: Za pol roka na cestách Strapo zaznamenáva vyše 30 víťazstiev v rade v rôznych Freestyle battloch. V lete 2007 sa Strapo zúčastňuje Súboja titanov na najväčšom outdoor festivale Hip Hop Kemp 07 a ešte v tom istom roku obhajuje svoj titul kráľa Slovenského freestylu na akcii ArtAttack Freestyle Battle 2007. Vznikajúca škatuľka žijúcej legendy freestylu začína byť pre Strapa primala a tak prichádza s EP – MC, ktorý vedel priveľa. EP obsahuje 12 skladieb a na jeho vzniku sa podieľal producent Karaoke Tundra a hostia Ektor a Chutkass. Strapo vďaka vydanému nosiču rýchlo naberá nových fanúšikov aj pomimo freestylu.

2008: V roku 2008 Strapo a jeho dvorný Dj Spinhandz pod vplyvom zabudnutej filozofie Dj + Mc vydávajú spoločný projekt 50:50 Mixtape, ktorý je pozitívne prijatý, obsahuje 18 skladieb a spolupracovali na ňom mena ako : Moja Reč, Idea, Radikal, Tafrob, Analitik, Godot, Karaoke Tundra, Masif alebo Jazzy. Okrem vydania mixtapu sa Strapo zúčastňuje akcie Súboj titanov počas festivalu Hip Hop Kemp 08 a zároveň aj v úlohe porotcu na ArtAttack Freestyle Battle.

2009: Už osvedčená kombinácia Strapo a Dj Spinhandz cestuje po celom Česko-Slovensku a získavajú si čoraz väčšiu popularitu. Strapo popri koncertoch a freestyloch hosťuje aj na niekoľkých významných albumoch : Sketa – Odbery, Decko – Utečenec, Emeres – Mount Emerest, Stym – P.O.B.

2010: Koncom roka 2010 Strapo avizuje prácu na novom, zatiaľ neznámom projekte a zároveň uverejňuje singel Musím isť, ktorým sa pomyselne lúči so svojou Freestyle kariérou (60 víťazstiev, 5 prehier, 1 remíza).

2011: V marci sa Strapo objavuje vo video disse na rapera Radikal spolu s celou formáciou Gramo Rokkaz, čim Strapo po nepríjemných životných udalostiach, uzatvára veľkú kapitolu svojej kariéry a práve účasťou na v tomto disse nastoluje jeho novu éru. Rokom 2011 sa šíria informácie o Strapovom pripravovanom debutovom albume. V Auguste Strapo uverejňuje singel Dzime Dzeci spolu so Sedlakmi a pozornosť okolo pripravovaných veci graduje pri koncoročnom uverejnení mimoriadne úspešného videoklipu ku skladbe Daj peňáz, ktorý získal 5. miesto v kategórii najlepší hudobný videoklip roka v prestížnej ankete Slávik 2012.

2012: Strapo sa popri práci na debutovom albume kreatívne spája s TOXPRODUCTION.SK a usilovne pracuje na videoklipoch k debutovému albumu 23. Samotnému vydaniu albumu s názvom 23 zo dňa 1.6.2012 predchádza májové uverejnenie videoklipu Sám doma a bohatý a následná premiéra tretieho videoklipu Starý pes, ktorý vznikal počas Strapovej účasti na svetovom finále tanečnej súťaže Outbreak8. Za 6 mesiacov od vydania albumu 23 do konca roku Strapo odohral s Dj Spinhandzom 32 koncertov po celom Česko-slovensku s novou 23 show a zároveň štartuje spoločne turné s raperom Tono S. z Gramo Rokkaz. V ankete Slávik 2012 bol Strapo nominovaný v kategórií najlepší spevák, najlepší web a zároveň získal 2 nominácie v kategórií videoklip roka so skladbami Sám doma a bohatý a Starý pes.

Tvorba:

2007 - Strapo - MC, ktorý vedel priveľa
2008 - Strapo & DJ Spinhandz - 50-50 Mixtape
2012 - Strapo & Emeres - 23

Sponzoring:

Strapa oblieka SUPRA Footwear, KR3W Denim (Distribúcia AVROPA SK)

Video:

Strapo - DAJ PEŇÁZ! feat. DJ Spinhandz (produkcia EMERES)

Klikni ak chceš zdielaťKlikni ak chceš zdielať